Zoufalcova homepage

aktuální číslo
aktuality
starší čísla
kdo jsem?
o čem to je?
odkazy
literatura
všechno možné
fotoalbum
staré hry
Diskuze
kontakt

Sbírka mých šluken
Zde je má sbírka fajfek či šluken. Pokud byste měli chuť a náladu, zbytečné peníze a náhodou byste na nějakou šluknu narazili a chtěli mi ji koupit, má duše i náruč je tomuto činu nakloněna.

slukna 01 [Mystický dým zvaná též "Mystic"][1]

Tohle je moje první šlukna. Koupil jsem si ji někdy v květnu roku 1998 v čajovně v Ostravě - Vyškovicích. Je to keramický skvost vyobrazující mystické bytosti ze tří stran. Tam, kde se šlukna nabíjí, je vlastně obrovská tlama něčeho, co mě připomína obrovskou rybu. S tímto historickým mezníkem jsem strávil spoustu veselých chvil a nejen já. Zažila i spoustu dalších lidí, kteří z ní rádi hulili. Někteří ji i občas nechtíc přitvořili k obrazu svému (viď Timure, viz akce Brno, nic si z toho nedělej, vážně :)). Jediná malá nevýhoda je v tom, že se docela špatně čistí díky své zahnuté tahací části, která je ještě dosti úzka, takže se i rychle ucpává.

slukna 02 [Hašovka][2]

Druhý exemplář je dřevěná klasická fajfka, zvaná též "hašovka" díky své malé nabíjecí části. Tuto fajfku jsem dostal jako vánoční dar od Dorgha ještě na gymplu. Byl to velice vhodný dar a hnedle jsme ho i náležitě využili. Šluknu jsem nabili a "odpanili", což je obřad, při kterém je šlukna poprvé uvedena v činnost. Jinak tato fajfka se celkem dobře čistí, protože je rovná. Já jsem bohužel nešika, takže se mi stala malá nehoda a zasekla se mi uvnitř špejle, kterou jsem to čistil. Musel jsem tudiž šluknu rozlomit, špejli vytáhnout a následně ji zase slepit. Momentálně je restaurovaná, takže lze znovu užívat.

slukna 03 [Vzpomínka na Uherské Hradiště][3]

Tato speciální fajfka na marihuanu je z Uherského hradiště. Řekl bych, že jsem si ji koupil při našem čundru se Šárkou po krásách tentokráte Moravy. Narazili jsme na ni v nějakém indickém shopu někdy v létě roku 1999. Je celokovová (až na malý papírek s marihuanovým listem pod plexisklem, které je velice výhodne hlavně z toho důvodu, že vás pak rozpálená šlukna nepálí) a dá se rozšroubovat na několik částí (jedna jsem ztratil v lese) a je tudíž dobře čistitelná. Jak si jistě všímáte, je značně opotřebované a to i navzdory svému handicapu. Největší mínus je asi v tom, že nedobře těsní. Nikdy jsem vlastně nepochopil, kde je závada, ale vzorně jsme ji těsnili konopnými provazy.

slukna 04 [Cestovní pro všestranné použití][4]

Nyní se dostáváme k památeční fajfce. Tu jsem si zakoupil na svinovkých mostech, kde je speciálka pro huliče nejen marihuany. Je to pámátka na zkoušku z Matematické analýzi. Byla zakoupena těsně po absolvování této zkoušky na konci prvního semestru a následně ihned nabita a vyhulena s dalším úspěšným tvorem. Šlukna je dřevěná a má dvě části, které jsou do sebe zašroubovány. Horní část (košiček) a spodní (trubička). Tato šlukna má tribičkou dutou, takže hulení vyžaduje další namáhavou činnost a tou je ucpání zadní části tribičky, aby z ní mohlo být vůbec huleno.

slukna 05 [Dřevěná India delší provedení][5]

Nejdřív vám musím nastínit okolnosti a události kolem zakoupení šluknu č.5 a č.6. Před vánocemi jsem chtěl potěšit své přátelé (Pižiho a Člověka) a tak jsem vybíral, co bych jim tak mohl koupit. Nakonec mě napadl geniální nápad. Koupil jsem každému jednu šluknu. Nebyly to přesně tyhle, ale k tomu se dostaneme. Tyhle šlukny mají totiž stejného původce.

slukna 06 [Dřevěná India kratší provedení zajímavých tvarů][6]

Zakoupil jsem je obě (ty na fotkách) řekl bych v únoru roku 2000 sobě si. Byla mi totiž doporučena prodejna s levnýma šluknama. Dorazil jsem tam, byla to indická prodejna, kde měli spoustu kýčů, ale mezi mimi i šlukny. Mimo jiné tam byly právě ty šlukny, které jsem zakoupil jako vánoční dary v jiném obchodě. Tady měli ovšem 50% slevu, tak to nekupte. Vybral jsem si dva exempláře, které byly zároveň různé od těch, co mají Piži a Člověk. Každý bychom měli mít něco jedinečného. I když oni mají stejné, aby se nehádali. Obě šlukny jsou celodřevěné a obsahují výměnitelné sítko, které v obou případech odpadlo, takže jsem je musel znovu lepit. Hodí se na hulení jak hašiše, tak paliček marihuany. Delší varianta je lépe použitelná, protože tolik nepálí v ústech.

slukna 07 [Dřevěná klasická šroubovací][7]

Byla zakoupena za výjmečně nízkou cenu v obchodním domě Laso v Ostravě. Je to klasická dřevěná šlukna se šroubovacím vrškem a dírou. Pozor na dotahování, tuhle jsem už musel lepit, stejně jako šluknu č.4. Většinou mají ale všecny stejné závity, takže není problém dosadit náhradní díl z jiné šlukny.


slukna 08 [Dolnolhotská][8]

Jak už název napovídá, šlukna byla zakoupena v Dolní Lhotě na akci Dolnolhotský buden. Byla to obzvláště vychytaná akce, kde by byl hřích si nekoupit nějaký ten suvenýrek v podobě šlukny. Krom toho tato byla ručně vyrobena člověkem, který ji tam i prodával. Pokecali jsme, zaplatil jsem šílenou cenu (jo, za originál se musí dobře zaplatit :) a pak jsme ji se Šárkou testli.

slukna 09 [Další Hašovka][9]

Hašovka, tentokrát v kovovém provedení. Zakoupil jsem ji na pracovní cestě do Prahy u jednoho z výstupů metra. Nevím název stanice, ale Prahu znalím lidem bych mohl dát indicii. Je to u budovy IOLu. Co se týče šluknu, tak tyto kovové mají obecně tuto záporné vlastnosti. Praská umělá hmota kolem šlukny. Přitom je tam velice důležitá, aby vás to nepálilo. Pozor si dejte při nákupu na to, aby šlukna dobře těsnila. Často se stává, že přes závit či někde jinde, se dostává vzduch. Z takové šlukny se pak špatně hulí.

slukna 10 [Nepál šlukna][10]

NEHAŠCOTĚNEPÁL. Tohle je moje oblíbenkyně. Koupil jsem ji taktéž na cestách po Praze. Tentokrát jsme tam byli na výletě se Šárkou. Kamarád po mě chtěl, ať mu ji koupím, až zase budu v Praze. Problém je v tom, že absolutně netuším, ke jsem ji tam koupil.

slukna 11 [Peruánské pokušení][11]

Určitě znáte takové ty indiány, co hrají na různých náměstích a prodávají CDčka. Občas se u nich dají koupit i zajímavé vecičky. Tato šlukna je sice nepraktická, ale pěkná a cena taktéž nebyla vysoká (100 Kč). Skládá se z rákosu či co to je, keramické postavičky a dřevěného košíku.

slukna 12 [Elegantní šlukna i na veřejná prostranství][12]

Tato šlukna vypadá velice elegantně a dokonce bych se možná nebál, slušně oblečen, kouřit z ní i někde na ulici či před divadlem. Tuto šluknu mi daroval Pan Člověk na Vánoce 2000 spolu se skvělými cestovními šachy.

slukna 13 [Doutník][13]

Opět vánoční dar na Vánoce 2000, tentokrát od Pana Pižiho. Zhodnotili jsme, že se z ní skvěle hulí a skvělé je i to, že hulení nikde nečouhá, že je prostě taková jednolitá. Jinak je to typ dýmek [5] a [6], kdy se dovnitř dávají sítka. Doporučuji na silnější vzorky, protože se dovnitř nevleze moc hulení. Ideální na skunk :).


[ Počítadlo: ] [Posl. modifikace: ]

spodní lišta